Kto ma więcej pieniędzy?

1. Cel dla ucznia.

Będziecie potrafili powiedzieć, który z ułamków dziesiętnych jest większy, co pomoże Wam w życiu codziennym poprawnie określić, które dziecko ma więcej pieniędzy.

porównywanie ułamków dziesiętnych

 Odp. Więcej pieniędzy ma Ola.

2. Zadania.

a)  2,45 < 2,54

b) 0,451 > 0,399

c) 7,70 > 7,07

d) 3,56 < 3,60

e) 9,080 > 9,008

Aby porównać ułamki dziesiętne, należy najpierw dopisać tyle zer, aby w obu liczbach było tyle samo cyfr po przecinku.

3. „Nacobezu”, czyli na co będę zwracać uwagę.

  • porównywanie ułamków dziesiętnych, które będą miały różną liczbę cyfr po przecinku,
  • porządkowanie ułamków dziesiętnych.

 4. Pytanie kluczowe

 Wykorzystasz w przyszłości umiejętność porównywania ułamków dziesiętnych? Jeśli tak, opisz taką sytuację.

13 Odpowiedzi na Kto ma więcej pieniędzy?

  • ~oliwia mówi:

    Z moją koleżanką Alicją poszłyśmy do sklepu po lody. Ja kupiłam loda za 0,3 zł, a Alicja za 0,35. Kto zapłaci więcej za loda?

    0,30<0,35

    odp. Alicja zapłaci więcej.

  • ~Ami mówi:

    Porównywanie ułamków przyda mi się wtedy kiedy będę chciała iść do BIEDRONKI I KAUFLANDU po ten sam produkt.W BIEDRONCE za czekoladę zapłacę 0,5 a w KAUFLANDZIE za tą samą czekoladę zapłacę 0,55.W ,którym sklepie czekolada jest droższa.
    0,50<0,55

    Odp.Czekolada jest droższa w KAUFLANDZIE.

  • ~M.A mówi:

    Mateusz Shirley chciał kupić Ani sukienkę lecz zamiast tego kupił grabię za 5,05 i nożyce do przycinania krzewów za 5,5. Co było droższe?
    5,05<5,5
    Odp. Droższe były nożyce

  • ~a.b mówi:

    Porównywanie ułamków przyda mi się kiedy będę chciała kupić komputer w jednym sklepie kosztuje 0,456, a w drugim 0,567. To w,którym sklepie komputer będzie droższy?
    0,4560<0,5670
    Odp.W drugim sklepie komputer kosztował drożej.

  • ~a.w mówi:

    poszedlem z bratem do sklepu i mój brat kupil picie za 1,76 a ja za 2,58. kto zaplacil wiecej ?
    1,76<2,58
    odp.Ja zaplaciłem więcej

  • ~a.w mówi:

    poszedlem z bratem do sklepu i mój brat kupil picie za 1,76 a ja za 2,58. kto zaplacil wiecej ?

    1,76<2,58

    odp.Ja zaplaciłem więcej

  • ~kasperkk mówi:

    Zachciało mi się zjeść wafelka więc pojechałem do sklepu. w KAUFLANDZIE kosztuje 1,4 zł a w INTER MARCHE 1,2. Gdzie zapłacę więcej ?
    1,4>1,2
    Odp. W KAUFLANDZIE zapłacę więcej.

  • ~zuz mówi:

    Moja mama kupiła mi loda za 1,5 a sobie za 1,50. Który lód był droższy?
    1,5=1,50
    Odp: Oba lody kosztowały tyle samo.
    (ale były dobre!)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>