Porządkowanie liczb.

1. Cel dla ucznia.

Będziecie umieli czytać i zapisywać liczby. Nauczycie się porównywać liczby. Dzięki temu będziecie mogli uporządkować malejąco wg powierzchni nazwy państw członkowskich UE.

porównywanie ułamków

 2. Liczby naturalne.

Liczby 0, 1, 2, 3, …, 200, 201, … nazywamy liczbami naturalnymi.

3. Zapisywanie i czytanie liczb.

a) 4 005 – cztery tysiące pięć

b) 60 090 – sześćdziesiąt tysięcy dziewięćdziesiąt

c) 9 607 030 – dziewięć milionów sześćset siedem tysięcy trzydzieści

d) 45 000 001 – czterdzieści milionów jeden

e) 700800030 – siedemset milionów osiemset tysięcy trzydzieści

4. Porównywanie.

a) 5060  < 5600

b) 32000 > 3200

c) 105333 > 103555

5. „Nacobezu”, czyli na co będę zwracać uwagę

  • podanie przykładów liczb naturalnych,
  • zapisanie cyframi liczby podanej słownie i odwrotnie,
  • wskazanie i nazwanie rzędów w liczbach,
  • wskazanie i odczytanie liczby na osi liczbowej,
  • porównanie liczb,
  • uporządkowanie liczb w kolejności rosnącej lub malejącej.

6. Pytanie kluczowe.

Wykorzystasz w życiu codziennym zapis słowny liczby lub porównywanie liczb? Jeśli tak, opisz taką sytuację.

15 Odpowiedzi na Porządkowanie liczb.

  • ~oliwia mówi:

    Kupiłam laptop za 4579 zł, a Amelka za 4675 zł. Kto ma droższego laptopa?

    4579 < 4675

    Odp. Droższego laptopa ma Amelka.

  • ~a.b mówi:

    Poszłam do sklepu elektronicznego kupić telewizor. Ten co mi się spodobał kosztował 2500 zł. Tata mi powiedział,że w innym sklepie może być tańszy i poszliśmy zobaczyć. W innym sklepie taki sam kosztował 2300,to o 200 zł taniej niż w pierwszym sklepie.
    W którym sklepie była wyższa cena telewizora?
    2500>2300

    Odp:W pierwszym sklepie była wyższa cena telewizora

  • ~a.b mówi:

    Poszłam do sklepu elektronicznego kupić telewizor. Ten co mi się spodobał kosztował 2500 zł. Tata mi powiedział,że w innym sklepie może być tańszy i poszliśmy zobaczyć. W innym sklepie taki sam kosztował 2300,to o 200 zł taniej niż w pierwszym sklepie.
    W którym sklepie była wyższa cena telewizora?
    2500>2300

    Odp:W pierwszym sklepie była wyższa cena telewizora.

  • ~adam.w mówi:

    kupiłem lizaka za dwadziescia groszy . a mój brat kupił lizaka w innym sklepie jego kosztował 40 gr. kogo był droższy?
    20<40
    odp.brata lizak był droższy.

  • ~Ami mówi:

    W Biedronce 5 małych soczków w kartoniku kosztują 3 zł a w Lidlu te same soczki kosztują 5 zł.Które soczki są droższe.
    3《 5

    Odp.Soczki w Lidla są droższe.

  • ~kasper mówi:

    kupiłem zwykłą czekoladę, która kosztowała 2, 60 , a później kupiłem białą czekoladę, która kosztowała 1, 79.
    2,60>1,79

  • ~M.A mówi:

    Załóżmy, że dwie największe wygrane w Lotto to 39 007 981 zł i 39 007 891 zł. Która z nich jest większa?
    39 007 981 > 39 007 891
    Odp. Większa jest liczba 39 007 981.

  • ~kasper mówi:

    Mama i tata kupili nam rowery. Mój kosztował 1540 a mojego brata rower kosztował 1250.
    Odp. Mój rower kosztował więcej 1540>1250.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>