Ile kosztuje jeden jogurt kupiony w sześciopaku?

1. Cel dla ucznia.

Będziecie potrafili podzielić ułamek dziesiętny przez liczbę. Pozwoli Wam to obliczyć cenę jednego jogurtu.

Odp. Jeden jogurt kosztuje 0,96 zł.

2.Zadania

a)    0,8 : 2 = 0,4

b)   5,6 : 7 = 0,8

c)    0,75 : 25 = 0,03

d)   6,3 : 9 = 0,7

e)   2,10 : 2 = 1,05

3. „Nacobezu”, czyli na co będę zwracać uwagę.

  • dzielenie ułamków dziesiętnych (pisemnie lub w pamięci),
  • poprawne wstawianie przecinka w wyniku,
  • przypisanie nazw: dzielna, dzielnik, iloraz odpowiednim liczbom w dzieleniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>